160S41X226KV4E
5S-160S41X226KV4E
160S41X226KV4E
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TANCERAM? |
| Capacitance: | 22|ìF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 85??C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | SMPS Filtering |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.125"" L x 0.095"" W (3.18mm x 2.41mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.110"" (2.80mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors