160R07W223KV4T
5S-160R07W223KV4T
160R07W223KV4T
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Capacitance: | 0.022|ìF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.040"" L x 0.020"" W (1.02mm x 0.51mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.025"" (0.64mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors