102S42E2R1BV4E
5S-102S42E2R1BV4E
102S42E2R1BV4E
CAP CER 2.1PF 1KV NP0 1111
| Series: | E |
| Capacitance: | 2.1pF |
| Tolerance: | ?à0.1pF |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.110"" L x 0.110"" W (2.79mm x 2.79mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.102"" (2.59mm)" |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors