102S42E1R0AV4E
5S-102S42E1R0AV4E
102S42E1R0AV4E
CAP CER 1PF 1KV NP0 1111
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | E |
| Capacitance: | 1pF |
| Tolerance: | ?à0.05pF |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | "C0G, NP0" |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "High Q, Low Loss, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | "RF, Microwave, High Frequency" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.110"" L x 0.110"" W (2.79mm x 2.79mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.102"" (2.59mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors