CA0612KRX7R9BB332
5S-CA0612KRX7R9BB332
CA0612KRX7R9BB332
CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 0612
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CA |
| Capacitance: | 3300pF |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Number of Capacitors: | 4 |
| Circuit Type: | Isolated |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0612 (1632 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035 (0.90mm) |