RSL0E221MCN1GB
5S-RSL0E221MCN1GB
RSL0E221MCN1GB
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FPCAP |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 220??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.5V |
| Lifetime @ Temp.: | 16 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 350mA @ 120Hz |
| Impedance: | 3.5A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.165 (4.20mm) |
| Mounting Type: | 0.256 L x 0.256 W (6.50mm x 6.50mm) |