RR70J681MDN1
5S-RR70J681MDN1
RR70J681MDN1
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 680??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6.3V |
| Lifetime @ Temp.: | 7 mOhm |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 610mA @ 120Hz |
| Impedance: | 6.1A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.551 (14.00mm) |