RR50J391MDN1
5S-RR50J391MDN1
RR50J391MDN1
CAP ALUM POLY 390UF 20% 6.3V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 390??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6.3V |
| Lifetime @ Temp.: | 5 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 663mA @ 120Hz |
| Impedance: | 6.63A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.138 (3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.453 (11.50mm) |