RR50G122MDN1
5S-RR50G122MDN1
RR50G122MDN1
CAP ALUM POLY 1200UF 20% 4V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FPCAP |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 1200??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4V |
| Lifetime @ Temp.: | 5 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 722mA @ 120Hz |
| Impedance: | 7.22A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.492 (12.50mm) |