RR50E152MDN1
5S-RR50E152MDN1
RR50E152MDN1
CAP ALUM POLY 1500UF 2.5V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 1500??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.5V |
| Lifetime @ Temp.: | 5 mOhm |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 722mA @ 120Hz |
| Impedance: | 7.22A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.492 (12.50mm) |