RNS1E100MDS1
5S-RNS1E100MDS1
RNS1E100MDS1
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25V |
| Lifetime @ Temp.: | 63 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 170mA @ 120Hz |
| Impedance: | 1.7A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.098 (2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.315 (8.00mm) |