RNS1D470MDN1KX
5S-RNS1D470MDN1KX
RNS1D470MDN1KX
CAP ALUM POLY 47UF 20% 20V T/H
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FPCAP |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 47??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20V |
| Lifetime @ Temp.: | 28 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency: | 340mA @ 120Hz |
| Impedance: | 3.4A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.138 (3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.512 (13.00mm) |