RNE0E681MDN1
5S-RNE0E681MDN1
RNE0E681MDN1
CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FPCAP |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 680??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.5V |
| Lifetime @ Temp.: | 8 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 490mA @ 120Hz |
| Impedance: | 4.9A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.138 (3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.276 (7.00mm) |