PLV1V820MDL1TD
5S-PLV1V820MDL1TD
PLV1V820MDL1TD
CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V T/H
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | PLV |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 82??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 27 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.3A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |