PLF0G271MCO8TD
5S-PLF0G271MCO8TD
PLF0G271MCO8TD
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V T/H
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | PLF |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 7 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 5.6A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |