P16605DKR-ND
5S-P16605DKR-ND
P16605DKR-ND
Panasonic Electronic Components
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Type: | SVP |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | Polymer |
| Voltage - Rated: | 82??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 6.3V |
| Operating Temperature: | 45 mOhm |
| Applications: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency: | - |
| Impedance: | 85mA @ 120Hz |
| Lead Spacing: | 1.7A @ 100kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Mounting Type: | 0.236 (6.00mm) |
| Package / Case: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |