Aluminum - Polymer CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) HZA226M050D16T-F
HZA226M050D16T-F
5S-HZA226M050D16T-F
HZA226M050D16T-F
CAP ALUM POLY HYB 22UF 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | HZA |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 mOhm |
| Ripple Current - High Frequency: | 110mA @ 120Hz |
| Impedance: | 1.1A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.240 (6.10mm) |
| Mounting Type: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |