Aluminum - Polymer CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) HZA107M050G24T-F
HZA107M050G24T-F
5S-HZA107M050G24T-F
HZA107M050G24T-F
CAP ALUM POLY HYB 100UF 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HZA |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 28 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Impedance: | 2A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.413 (10.50mm) |
| Mounting Type: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |