Aluminum - Polymer CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) HZA107M025X16T-F
HZA107M025X16T-F
5S-HZA107M025X16T-F
HZA107M025X16T-F
CAP ALUM POLY HYB 100UF 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HZA |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 mOhm |
| Ripple Current - High Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Impedance: | 2A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.315 (8.00mm) |
| Mounting Type: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |