Aluminum - Polymer CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) HZA106M050C12T-F
HZA106M050C12T-F
5S-HZA106M050C12T-F
HZA106M050C12T-F
CAP ALUM POLY HYB 10UF 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HZA |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 120 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency: | 75mA @ 120Hz |
| Impedance: | 750mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.240 (6.10mm) |
| Mounting Type: | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |