HHXC630ARA100MF61G
5S-HHXC630ARA100MF61G
HHXC630ARA100MF61G
CAP ALUM POLY 10UF 63V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Type: | HXC |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | Hybrid |
| Voltage - Rated: | 10??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 63V |
| Operating Temperature: | 120 mOhm @ 100kHz |
| Applications: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | -55??????C ~ 125??????C |
| Ripple Current - High Frequency: | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 700mA @ 100kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Mounting Type: | 0.240 (6.10mm) |
| Package / Case: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |