HHXB800ARA390MJA0G
5S-HHXB800ARA390MJA0G
HHXB800ARA390MJA0G
CAP ALUM POLY HYB 39UF 80V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | Automotive |
| Type: | HXB |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | Hybrid |
| Voltage - Rated: | 39??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 80V |
| Operating Temperature: | 35 mOhm |
| Applications: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency: | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.7A @ 100kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Mounting Type: | 0.406 (10.30mm) |
| Package / Case: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |