HHXA630ARA560MJA0G
5S-HHXA630ARA560MJA0G
HHXA630ARA560MJA0G
CAP ALUM POLY HYB 56UF 63V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | HXA |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 56??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.4A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.406 (10.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |