Aluminum - Polymer CapacitorsPanasonic Electronic Components EEH-ZA1K330V
EEH-ZA1K330V
5S-EEH-ZA1K330V
EEH-ZA1K330V
CAP ALUM POLY 33UF 20% 80V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Automotive |
| Type: | ZA |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | Hybrid |
| Voltage - Rated: | 33??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 80V |
| Operating Temperature: | 36 mOhm |
| Applications: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency: | Automotive |
| Impedance: | 170mA @ 100Hz |
| Lead Spacing: | 1.7A @ 100kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Mounting Type: | 0.413 (10.50mm) |
| Package / Case: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |