EEF-HX0E471R
5S-EEF-HX0E471R
EEF-HX0E471R
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SP-Cap HX
Type:Polymer
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency:5.1A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.079 (2.00mm)