Aluminum - Polymer CapacitorsPanasonic Electronic Components EEF-HX0E331R6
EEF-HX0E331R6
5S-EEF-HX0E331R6
EEF-HX0E331R6
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SP-Cap HX |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 7.5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 (2.00mm) |