APXE2R5ARA471MF80G
5S-APXE2R5ARA471MF80G
APXE2R5ARA471MF80G
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | NPCAP?-PXE |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 13 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.6A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.303 (7.70mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |