APSA100ETD470MFA5S-ND
5S-APSA100ETD470MFA5S-ND
APSA100ETD470MFA5S-ND
United Chemi-Con
Product Description
| Packaging: | 2000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 47??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10V |
| Lifetime @ Temp.: | 25 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency: | - |
| Impedance: | 2.82A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.098 (2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.425 (10.80mm) |