A767MU107M1JLAE028
5S-A767MU107M1JLAE028
A767MU107M1JLAE028
CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | A767 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 28 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 127.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.55A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.508 (12.90mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |