A767MU107M1HLAE027
5S-A767MU107M1HLAE027
A767MU107M1HLAE027
CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | A767 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 27 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 85mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.7A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.508 (12.90mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |