A767KN226M1HLAE050
5S-A767KN226M1HLAE050
A767KN226M1HLAE050
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 75mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |