A765KN687M0JLAE012
5S-A765KN687M0JLAE012
A765KN687M0JLAE012
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | A765 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 250mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |