A765KH477M0JLAE016
5S-A765KH477M0JLAE016
A765KH477M0JLAE016
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | A765 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 16 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 161mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.22A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.307 (7.80mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |