A765EN687M0ELAE012
5S-A765EN687M0ELAE012
A765EN687M0ELAE012
CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V SMD
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 215mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.3A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |