A765EG337M0JLAE017
5S-A765EG337M0JLAE017
A765EG337M0JLAE017
CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 17 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 128.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.57A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.287 (7.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |