A765EB157M1ALAE022
5S-A765EB157M1ALAE022
A765EB157M1ALAE022
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | A765 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 22 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 116mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.32A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236 (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |