A765BG227M0JLAE020
5S-A765BG227M0JLAE020
A765BG227M0JLAE020
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | A765 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 135mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.7A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.287 (7.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |