A759MS686M1HAAE032
5S-A759MS686M1HAAE032
A759MS686M1HAAE032
CAP ALUM POLY 68UF 20% 50V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A759 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 32 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 115mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.3A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |