A759KS396M1HAAE042
5S-A759KS396M1HAAE042
A759KS396M1HAAE042
CAP ALUM POLY 39UF 20% 50V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 39??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 42 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 81.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.63A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |