A759KS336M1KAAE055
5S-A759KS336M1KAAE055
A759KS336M1KAAE055
CAP ALUM POLY 33UF 20% 80V T/H
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | A759 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 91.95mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.839A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |