A759KS156M2AAAE052
5S-A759KS156M2AAAE052
A759KS156M2AAAE052
CAP ALUM POLY 15UF 20% 100V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 52 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 92.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.85A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |