A759KK225M2EAAE685
5S-A759KK225M2EAAE685
A759KK225M2EAAE685
CAP ALUM POLY 2.2UF 20% 250V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A759 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 685 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 10.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 210mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |