A759KK106M1KAAE075
5S-A759KK106M1KAAE075
A759KK106M1KAAE075
CAP ALUM POLY 10UF 20% 80V T/H
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | A759 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 47.6mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 952mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |