A759EQ475M2AAAE160
5S-A759EQ475M2AAAE160
A759EQ475M2AAAE160
CAP ALUM POLY 4.7UF 20% 100V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A759 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 160 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 25.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 510mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |