A759BQ226M1HAAE075
5S-A759BQ226M1HAAE075
A759BQ226M1HAAE075
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 28mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 560mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |