A759BQ106M1VAAE090
5S-A759BQ106M1VAAE090
A759BQ106M1VAAE090
CAP ALUM POLY 10UF 20% 35V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 17mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 340mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |