A758KK827M0JAAE013
5S-A758KK827M0JAAE013
A758KK827M0JAAE013
CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 13 mOhm @ 100kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.9A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |