A758KK187M1CAAE014
5S-A758KK187M1CAAE014
A758KK187M1CAAE014
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A758 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 180??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 14 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.55A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |