A758EK567M0GAAE016
5S-A758EK567M0GAAE016
A758EK567M0GAAE016
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Type:Polymer
Capacitance:560??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:4V
ESR (Equivalent Series Resistance):16 mOhm
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency:3.1A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.354 (9.00mm)