A758EK337M0EAAE018
5S-A758EK337M0EAAE018
A758EK337M0EAAE018
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 18 mOhm |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.1A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |